Åbn navigation
Vælg kanal
Seneste 6 møder
Møder 2022 - 2025
Møder 2018 - 2021
Møder 2014 - 2017
Live
Log ind
2-4-2024 - Møde i Kommunalbestyrelsen
Vi gør din video klar til download. Det kan tage op til 2 min. Vent venligst...
Download af videofil er startet. Tjek venligst din downloadmappe.
OK
Jeg vil:
Download
Del video
Downloade hele videoen
Download dagsordenspunkt
Velkommen til kommunalbestyrelsesmødet den 2. april 2024
31. Godkendelse af dagsorden
32. Vederlag til formanden for Huslejenævnet og Beboerklagenævnet
33. Regnskab 2023
34. Regnskab for salg af erhvervsareal 2023 - Økonomiudvalget
35. Regnskaber for to anlægsprojekter over 2 mio. kr. - Teknik- og Klimaudvalget
36. Nedsættelse af færgetakster for passagerer, biler m.v. pr. 1. maj 2024
37. Frivillige aftaler til dobbeltrettet cykelsti mellem Uldal og Ribevej
38. Anlægsbevilling - Dobbeltrettet cykelsti mellem Uldal og Ribevej
39. Anlægsbevilling og bemyndigelse til ekspropriation for ny vej mellem Vestergade og Stensbækvej i Arnum
40. Igangsætning af planlægning for solenergiprojekt Kastvrå
41. Etablering af kommunal begravelsesplads
42. Planlægning for dagligvarebutik i Starup
43. Brugsretsaftale mellem Haderslev Kommune og Det Danske Spejderkorps Øsby Trop
44. Medlemsinitiativ - Forsøg med fleksibel arbejdstid
45. Lukket: Gensidig orientering
Downloade fra
til
Download
Link til video:
Embed:
Dele hele videoen
Dele videoen startende fra
Velkommen til kommunalbestyrelsesmødet den 2. april 2024
31. Godkendelse af dagsorden
32. Vederlag til formanden for Huslejenævnet og Beboerklagenævnet
33. Regnskab 2023
34. Regnskab for salg af erhvervsareal 2023 - Økonomiudvalget
35. Regnskaber for to anlægsprojekter over 2 mio. kr. - Teknik- og Klimaudvalget
36. Nedsættelse af færgetakster for passagerer, biler m.v. pr. 1. maj 2024
37. Frivillige aftaler til dobbeltrettet cykelsti mellem Uldal og Ribevej
38. Anlægsbevilling - Dobbeltrettet cykelsti mellem Uldal og Ribevej
39. Anlægsbevilling og bemyndigelse til ekspropriation for ny vej mellem Vestergade og Stensbækvej i Arnum
40. Igangsætning af planlægning for solenergiprojekt Kastvrå
41. Etablering af kommunal begravelsesplads
42. Planlægning for dagligvarebutik i Starup
43. Brugsretsaftale mellem Haderslev Kommune og Det Danske Spejderkorps Øsby Trop
44. Medlemsinitiativ - Forsøg med fleksibel arbejdstid
45. Lukket: Gensidig orientering
Dele videoen startende fra
Dagsorden
Klik her for udvidet dagsorden
Velkommen til kommunalbestyrelsesmødet den 2. april 2024
- Mads Skau (V)
Borgmester
- Borger
- Mads Skau (V)
Borgmester
- Henrik Rønnow (A)
2. viceborgmester
- Mads Skau (V)
Borgmester
- Borger
- Mads Skau (V)
Borgmester
- Mads Skau (V)
Borgmester
31. Godkendelse af dagsorden
32. Vederlag til formanden for Huslejenævnet og Beboerklagenævnet
33. Regnskab 2023
- Lone Ravn (A)
- Mads Skau (V)
Borgmester
- Henrik Rønnow (A)
2. viceborgmester
- Mads Skau (V)
Borgmester
34. Regnskab for salg af erhvervsareal 2023 - Økonomiudvalget
35. Regnskaber for to anlægsprojekter over 2 mio. kr. - Teknik- og Klimaudvalget
36. Nedsættelse af færgetakster for passagerer, biler m.v. pr. 1. maj 2024
- Carsten Leth Schmidt (S)
Formand for Teknik- og Klimaudvalget
- Mads Skau (V)
Borgmester
37. Frivillige aftaler til dobbeltrettet cykelsti mellem Uldal og Ribevej
- Bent Kloster (V)
Formand for Land- og Byudviklingsudvalget
- Mads Skau (V)
Borgmester
38. Anlægsbevilling - Dobbeltrettet cykelsti mellem Uldal og Ribevej
39. Anlægsbevilling og bemyndigelse til ekspropriation for ny vej mellem Vestergade og Stensbækvej i Arnum
- Carsten Leth Schmidt (S)
Formand for Teknik- og Klimaudvalget
- Mads Skau (V)
Borgmester
40. Igangsætning af planlægning for solenergiprojekt Kastvrå
- Carsten Leth Schmidt (S)
Formand for Teknik- og Klimaudvalget
- Mads Skau (V)
Borgmester
- Kim Kabelka (A)
- Benny Bonde (D)
- Mads Skau (V)
Borgmester
- Helene Hellesøe Appel (Ø)
- Bent Kloster (V)
Formand for Land- og Byudviklingsudvalget
- Jon Krongaard (O)
Formand for Beskæftigelse- og Borgerserviceudvalget
- Jannie B. Westergaard (C)
- Thomas Vedsted
- Thomas Fredsted (V)
- Mads Skau (V)
Borgmester
41. Etablering af kommunal begravelsesplads
- Carsten Leth Schmidt (S)
Formand for Teknik- og Klimaudvalget
- Benny Bonde (D)
- Henrik Rønnow (A)
2. viceborgmester
- Thomas Vedsted
- Preben Holmberg (V)
- Bent Kloster (V)
Formand for Land- og Byudviklingsudvalget
- Lone Ravn (A)
- Jon Krongaard (O)
Formand for Beskæftigelse- og Borgerserviceudvalget
- Hanne Pedersen (F)
- Signe Knappe (V)
- Tina Rosenkilde (C)
- Jens Christian Gjesing (A)
- Mads Skau (V)
Borgmester
- Marie Skødt (A)
Formand for Ungeudvalget
- Bo Morthorst Rasmussen (A)
- Mads Skau (V)
Borgmester
- Finn Lykkeskov (A)
- Mads Skau (V)
Borgmester
- Alex Bødiker (A)
- Mads Skau (V)
Borgmester
- Kim Kabelka (A)
- Mads Skau (V)
Borgmester
- Mads Skau (V)
Borgmester
- Carsten Leth Schmidt (S)
Formand for Teknik- og Klimaudvalget
- Mads Skau (V)
Borgmester
- Jens Christian Gjesing (A)
- Signe Knappe (V)
- Kim Kabelka (A)
- Carsten Leth Schmidt (S)
Formand for Teknik- og Klimaudvalget
- Finn Lykkeskov (A)
- Mads Skau (V)
Borgmester
- Mads Skau (V)
Borgmester
42. Planlægning for dagligvarebutik i Starup
- Carsten Leth Schmidt (S)
Formand for Teknik- og Klimaudvalget
- Mads Skau (V)
Borgmester
- Kim Kabelka (A)
- Henrik Rønnow (A)
2. viceborgmester
- Helene Hellesøe Appel (Ø)
- Bent Kloster (V)
Formand for Land- og Byudviklingsudvalget
- Jannie B. Westergaard (C)
- Preben Holmberg (V)
- Børge Koch (B)
Formand for Vækst- og Udviklingsudvalget
- Kjeld Thrane (C)
1. viceborgmester
- Jens Friis Felber (V)
- Thomas Vedsted
- Hanne Pedersen (F)
- Mads Skau (V)
Borgmester
- Tina Rosenkilde (C)
- Thomas Fredsted (V)
- Helene Hellesøe Appel (Ø)
- Jens Christian Gjesing (A)
- Keld Valentin (V)
- Alex Bødiker (A)
- Kristina W. Møller (C)
- Mads Skau (V)
Borgmester
- Bo Morthorst Rasmussen (A)
- Kim Kabelka (A)
- Martin K. Christiansen (C)
- Mads Skau (V)
Borgmester
- Kim Kabelka (A)
- Jon Krongaard (O)
Formand for Beskæftigelse- og Borgerserviceudvalget
- Mads Skau (V)
Borgmester
43. Brugsretsaftale mellem Haderslev Kommune og Det Danske Spejderkorps Øsby Trop
- Kjeld Thrane (C)
1. viceborgmester
- Mads Skau (V)
Borgmester
44. Medlemsinitiativ - Forsøg med fleksibel arbejdstid
- Hanne Pedersen (F)
- Mads Skau (V)
Borgmester
- Henrik Rønnow (A)
2. viceborgmester
- Jon Krongaard (O)
Formand for Beskæftigelse- og Borgerserviceudvalget
- Helene Hellesøe Appel (Ø)
- Mads Skau (V)
Borgmester
- Jens Friis Felber (V)
- Signe Knappe (V)
- Hanne Pedersen (F)
- Mads Skau (V)
Borgmester
- Finn Lykkeskov (A)
45. Lukket: Gensidig orientering
- Annemette Skak Boesen
Næste møde i Kommunalbestyrelsen er den 2. april 2024. Mødet starter kl. 17:00
Denne video er set i alt:
399
De sidste 24 timer:
0
De sidste 7 dage:
2
Den seneste måned:
7
Det seneste år:
399
Vælg kanal
Seneste 6 møder
Møder 2022 - 2025
Møder 2018 - 2021
Møder 2014 - 2017
Live
Videoer i kanalen
{{video.title}}
Indlæs mere
Intet indhold.